ARISTON Lydos Plus
HASZNÁLATI UTASÍTÁSOK FELHASZNÁLÓK SZÁMÁRA

Újraindítás / diagnosztika
- Amennyiben az alább leírt hibák bármelyikét tapasztalja, a készülék leáll és a vezérlőpanel valamennyi lámpája egyidejűleg villogni kezd.
- Újraindítás: Az újraindításhoz a
gomb (A) megnyomásával kapcsolja ki, majd újra be a készüléket. Amennyiben a hiba oka az újraindítás pillanatában már nincs jelen, a készülék visszatér normál üzemmódba. Ellenkező esetben az összes lámpa továbbra is villogni fog, és ekkor fel kell hívni a villanybojler szerelőt.
- Diagnosztika:A diagnosztika funkció bekapcsolásához tartsa 5 másodpercig lenyomva a
gombot (A).
A diagnosztika funkcióból való kilépéshez nyomja le a
gombot (A) vagy várjon 25 másodpercet.
„Hővel Történő Fertőtlenítési Ciklus” funkció (legionella ellen)
Az antibakteriális funkciót a felhasználói vagy a telepítő menüből lehet aktiválni/deaktiválni . Ha aktív, a kijelzőn megjelenik az ikon (a fenti ábrán a 11-es ikon). Az antibakteriális funkció felmelegíti a vizet, hogy megakadályozza a baktériumok elszaporodását a belső tartályban. Az antibakteriális ciklust bekapcsoláskor (kisütött szuperkondenzátor mellett) el kell végezni, vagy nagyjából 30 nappal azt követően (az NFC paramétereinek beállításai szerint), hogy a baktériumszint utoljára megfelelő volt. Ez akkor fordul elő, ha a víz átlagos hőmérséklete egy adott időtartamban magasabb volt egy beállított értéknél (a gyári beállítás az NFC től függ, és a telepítő menüből módosítható, de az antibakteriális ciklus általában 65 °C-on fut le, hogy a hőmérséklet 1 órán keresztül biztosan magasabb legyen 60 °C-nál). Amíg az antibakteriális ciklus fut, a központi kijelzőüzenettel felváltva az „Antb” felirat látható.
Hőmérséklet-szabályozás és a készülék funkcióinak bekapcsolása
A fenti ábrán látható, felhasználói interfésszel ellátott modellek esetén:
A készülék bekapcsolásához nyomja meg a gombot (A).
A kijelzőn megjelenő hőmérséklet alapján állítsa be a kívánt hőmérsékletet a „+” és „-” gombokkal (3. ábra).
Áramkimaradás esetén vagy amennyiben a készüléket a gombbal (A) kikapcsolja, a rendszer emlékezni fog a legutoljára beállított hőmérsékletre.
A melegítési fázist enyhe, a vízmelegítésre jellemző zaj kísérheti.
A begyújtáskor kigyulladó lámpa a fűtési fázis alatt égve marad.
ECO funkció
Az Eco funkció az ECO gomb megnyomásával kapcsolható ki és be. Az ikon megjelenik, ha a funkció aktív.
Az Eco funkció a felhasználó szokásainak megfelelően készít meleg vizet. Ezért az első hét során a készülék elmenti, mennyi vizet használtak, és mely időszakokban. Az ezt követő hetekben a korábbi értékeknek megfelelően melegíti fel a vizet.
A funkció alapállapotba állításához és új betanulási fázis megkezdéséhez nyomja 3 másodpercig az ECO
gombot (az ECO LED villogni kezd).
Ha megnyomja a PLUSZ vagy MÍNUSZ gombot, amikor az Eco funkció aktív, a funkció kikapcsol. Ha megnyomja a SET
gombot, az „Eco” felirat megjelenik a központi kijelzőn (3. ábra).
Az Eco nem aktiválható programozott üzemmódokban.
ÓRABEÁLLÍTÁS
Bekapcsolás, áramkimaradás vagy hosszabb (legalább 2 órás) áramszünet után a rendszer megkéri, hogy állítsa be az órát, amire a programozott üzemmódhoz szükség van: „00.00” villog. A +/- gombokkal beállíthatja az órákat, amit a SET gombbal fogadhat el, amely után beállíthatja a perceket. Az idő megjelenítéséhez tartsa nyomva 3 másodpercig a SET gombot.
PROGRAMOZOTT ÜZEMMÓD
A felhasználó két programozott üzemmódot állíthat be (P1 és P2) egyszerre, vagy külön.
A MODE (üzemmód) gomb megnyomásával választhatóak ki (annyiszor nyomja meg, hogy az ikon megjelenjen).
Ha a P1 vagy P2 üzemmódot választja, beállíthatja a vízhasználatot úgy, hogy a +/- gombokkal beállítja a hőmérsékletet, a SET gombbal jóváhagyja, majd a +/- gombbal kiválasztja az időt (30 perces lépésekben), majd a RESET gombbal jóváhagyja azt.
Ha a P1 + P2 módot választja, beállíthatja mindkét kimenetet: először a P-1et, majd a P-2t.
A Programozott üzemmód célja, hogy a vizet a kiválasztott időben a kiválasztott hőmérsékletre melegítse, melyhez figyelembe veszi a melegítés sebességét és a tartály aktuális hőmérsékletét. Az üzemmód megbecsüli, mennyi idő szükséges ahhoz, hogy elérje a kívánt hőmérsékletet a kívánt időre. A beállított időszakon kívül a rendszer legalább a fagyvédelmi hőmérsékletet tartja.
Célérték hőmérséklet beállítása
A + vagy - gombokkal kiválaszthatja a célhőmérsékletet (melyet a hőmérséklet LED-ek mutatnak, miközben a többi LED nem világít).
A gomb minden egyes megnyomásával 10 fokkal nő vagy csökken a hőmérséklet.
Ha 5 másodpercig nem nyom meg egy gombot sem, a célérték elfogadásra és mentésre kerül.
A kívánt célértékhez tartozó zuhanyzók száma megjelenik a beállítás közben.
A kiválasztott célértéket a SET gombbal jelenítheti meg.
LETILTÁS
Kétféle letiltás lehetséges:
- ÉRINTŐKÉPERNYŐ LETILTÁSA:
Amennyiben a rendszer az érintőképernyő hibáját észleli, az érintés állapotát jelző LED lámpa bizonytalanná válik és nem vezérelhető.
Ezt az állapotot a hőmérsékletjelző LED lámpa villogása jelzi (gyorsan villog, ha a termék be van kapcsolva, és lassan, ha a termék ki van kapcsolva). - EGYÉB LETILTÁSI ÁLLAPOT:
Leállás esetén minden ikonnak el kell tűnnie a villogó SZERVIZ IKON kivételével. A hibaüzenet a borítás központi kijelzőjén látható (3. ábra). Több hiba esetén azok egymás után jelennek meg.
Nem múló hiba esetén, ha lehetséges, nyomja meg a KI/BE gombot a készülék ki-/bekapcsolásához.
Ahhoz, hogy ellenőrizhesse a fennálló hibát, kapcsolja a készüléket diagnosztikai állapotba a KI/BE és MODE gombok együttes 3 másodperces nyomva tartásával. Ebben az állapotban az állapotjelző LED lámpának kell a hibát megjelenítenie. 25 másodperc elteltével a rendszer a letiltott állapotba áll vissza.
Megjegyzés: a kínai piac esetében (NFC szerinti beállítás) a termék visszaállításához 5 másodpercig kell egyidejűleg nyomva tartani az ON/OFF és az ECO gombot.
HÁTRALÉVŐ IDŐ
A kiválasztott célértékekhez tartozó hátralévő időt a + és - gombok együttes megnyomásával jelenítheti meg. A központi kijelzőn megjelenik az „órák:percek” száma. Ha a hátralévő idő 0, a központi kijelzőn „-” jelenik meg.
ZUHANYZÓK SZÁMA
A felül lévő ikonok jelzik, mely zuhanyzókhoz tartozik a beállított hőmérséklet, tehát:
- normál esetben megjelenik az elérhető zuhanyzók száma;
- hőmérséklet-beállítás közben megjelenik azon zuhanyzók száma, amelyhez a hőmérsékletet éppen beállítja.
Az adott hőmérsékleti beállításhoz tartozó zuhanyzók száma az alábbiak szerint számítható ki: Szám = 4186 * térfogat * (hőm. - 1,4 * 3600000( / )10) Ez a szám csak kicsivel lehet több vagy kevesebb, hogy az ikonok nem villogjanak.
VAKÁCIÓ ÜZEMMÓD
Az üzemmód kiválasztásához nyomja meg annyiszor a MODE (üzemmód) gombot, hogy megjelenjen a megfelelő ikon (a fenti rajzon a 8-as ikon napernyővel). Ehhez az üzemmódhoz meg kell adnia a vakáció üzemmód hosszát napokban, mely időtartam végén a funkció kikapcsol, és a rendszer visszaáll az azt megelőző üzemmódra.
A vakáció hátralévő napjait a központi képernyőfelirat jelzi, amikor az üzemmód aktív. A +/- gombok megnyomásával előrébb vagy hátrébb tolhatja a vakáció üzemmód kikapcsolását.
A fagyvédelem a vakáció alatt is aktív (T-flex esetén a beállított teljesítményen).
Ha az antibakteriális ciklus aktív, amikor a vakáció üzemmódot bekapcsolja, az antibakteriális ciklusnak folytatódnia kell.
FONTOS TUDNIVALÓK (felhasználónak)
A berendezés bármilyen tisztítási műveletének megkezdése előtt ellenőrizze, hogy kikapcsolta-e a berendezést a külső kapcsolóval (OFF). Ne használjon rovarirtót, oldószereket vagy olyan agresszív tisztítószereket, amelyek károsíthatják a festetlen vagy műanyagból készült alkatrészeket.
Amennyiben a kimeneti víz hideg, ellenőrizze az alábbiakat:
- a berendezés csatlakoztatva van-e a villamos hálózatra, és a külső kapcsoló ON helyzetben áll-e.
- legalább az egyik 40 °C-ot jelző led (1 hiv.) világít-e (a felhasználói interfésszel felszerelt modellek esetében ez a 3 ábrán látható);
- a kijelző világít-e, és a megjelenített hőmérséklet 40 °C felett van-e (a felhasználói interfésszel felszerelt modellek esetében ez az 5 és 6 ábrán látható).
Ha a csapból gőz távozik:
Áramtalanítsa a berendezést, és lépjen kapcsolatba a szakszervízzel.
Nem elégséges meleg víz mennyiség esetén ellenőrizze:
- a víz hálózati nyomását
- a bemenő és kimenő ági vízvezetékek nincsenek-e esetlegesen eltömődve (nincsenek-e eldeformálódva, és nincsenek-e bennük üledékek).
Víz szivárgása a nyomásbiztonsági berendezésből:
A csöpögés a nyomásbiztonsági berendezésből a fűtési fázis során normális.Amennyiben el szeretné kerülni a csöpögést, telepítsen egy tágulási tartályt az előremenő rendszerre.
Amennyiben a csöpögés a nem fűtési időben is folytatódik, ellenőriztesse:
- a berendezés kalibrálását;
- a víz hálózati nyomását.
Figyelem: A berendezés ürítő nyílását soha ne tömítse el.
Rendszeres karbantartás
A készülék megfelelő teljesítményének szinten tartása érdekében átlagosan kétévente érdemes eltávolítani a vízkövet az ellenállásról (nagyon kemény víz esetén a vízkő eltávolítását gyakrabban meg kell ismételni).
A magnézium anódot kétévente ki kell cserélni, máskülönben a garancia érvényét veszti. Agresszív vagy magas klórtartalmú víz használata esetén az anód állapotát évente kötelező ellenőrizni.
HA A PROBLÉMA FENNÁLL, SEMMI ESETRE SE PRÓBÁLJA MEG JAVÍTANI A BERENDEZÉST, HANEM FORDULJON MINDEN ESETBEN SZAKEMBERHEZ.
ÁLTALÁNOS BIZTONSÁGI UTASÍTÁSOK
- Olvassa el figyelmesen a kézikönyv előírásait és figyelmeztetéseit, mivel a biztonságos telepítésre, felhasználásra és karbantartásra vonatkozóan fontos információkat tartalmaz.
A kézikönyv a termék lényeges szerves része. A berendezéshez kell mellékelni új tulajdonosnak vagy felhasználónak történő átadás esetén és/vagy más létesítményre történő átszállítás esetén is. - A gyártó nem vonható felelősségre a nem megfelelő, hibás vagy ésszerűtlen használatból illetve a jelen kézikönyvben foglalt előírások megszegéséből eredő károkért illetve személyi sérülésekért.
- A készülék beszerelését és karbantartását csak megfelelő ismeretekkel rendelkező szakemberek végezhetik el. Kizárólag eredeti cserealkatrészek használhatók. A fentiek figyelmen kívül hagyása veszélyezteti a biztonságot, és érvényteleníti a gyártó mindennemű felelősségét.
- A csomagolás anyagai (tűzőkapcsok, műanyag zacskók, polisztirol hablemezek, stb.) nem kerülhetnek gyermekek kezébe, mivel ezek veszélyforrások.
- A berendezést nyolc éven aluli gyermekek, csökkent fizikai, érzékszervi vagy mentális képességű, vagy tapasztalat vagy szükséges ismeret hiányában lévő személyek, csak felügyelet alatt használhatják, vagy ha a berendezés használatára vagy a berendezéssel kapcsolatos veszélyek megértésére vonatkozóan utasításokkal lettek ellátva. Gyermekek a berendezéssel nem játszhatnak. A felhasználó által elvégzendő tisztítást és karbantartást gyermekek felügyelet nélkül nem végezhetik.
- Tilos a berendezést mezítláb vagy nedves testrésszel érinteni.
- Használat előtt illetve a rendes vagy rendkívüli karbantartást követően töltse fel vízzel a berendezés tartályát, majd végezze el a teljes ürítési műveletet is, a visszamaradó esetleges szennyeződések eltávolításához.
- Amennyiben a berendezés villamos tápkábellel van felszerelve, ha a kábel segítségre szorul, forduljon az ügyfélközponthoz vagy szakemberhez.
- A berendezés bemenő ági vízvezetékére kötelező egy a hatályos nemzeti előírásoknak megfelelő biztonsági szelepet csatlakoztatni. Azokban az országokban, amelyek bevezették az EN 1487 szabványt, a biztonsági egység maximum nyomásértéke 0,7 MPa lehet, és a biztonsági berendezésre legalább egy elzárócsapot, egy vissza-
csapó szelepet, egy biztonsági szelepet és egy hidraulikus terhelést megszakító elemet kell felszerelni. - A túlnyomás ellen felszerelt biztonsági elemet (szelepet vagy biztonsági egységet) módosítani tilos. A elemet rendszeresen működtetni kell annak ellenőrzéséhez, hogy nincs-e beragadva, valamint így eltávolíthatók az esetleges vízkőlerakódások is.
- Ha a túlnyomás ellen védő biztonsági berendezésből a vízmelegítési szakaszban víz szivárog, az normális jelenség. Ezért az ürítő nyílást mindig nyitva kell hagyni, és egy folyamatosan lejtő csőhöz kell csatlakoztatni, és egy jégmentes helyre kell elvezetni.
- Ha a berendezést hosszabb ideig nem használja, és a berendezés egy fagynak kitett helyiségbe van felszerelve, válassza le az elektromos hálózatról.
- Az 50° feletti víz adagolása a használt csapokhoz azonnali súlyos sérülést okozhat. Gyermekek, fogyatékkal élők és idősek fokozottabban ki vannak téve ennek a veszélynek. Éppen ezért javasoljuk hőkeverő termosztát szelep használatát a berendezés piros körrel jelzett vízkimeneti csövére erősítve.
- A berendezéshez ne érjen és ne legyen a közelében gyúlékony anyag.
- Ne álljon a készülék alá, és ne helyezzen oda semmilyen olyan tárgyat, amely az esetleges vízszivárgástól károsodhat.
TECHNIKAI SAJÁTOSSÁGOK
A műszaki jellemzőkre vonatkozóan tanulmányozza az adattáblán lévő adatokat (a víz bevezető és víz kivezető csövek mellett lévő címke).
1. Táblázat - Termék Információk |
|||
Termékskála |
50 |
80 |
100 |
Súly (kg) |
17 |
22 |
26 |
Telepítés |
Függőleges |
Függőleges |
Függőleges |
Modell |
Tanulmányozza az adattáblát |
||
SMART |
X |
X |
X |
Qelec (kWh) |
6,893 |
7,323 |
7,455 |
Qelec, week, smart (kWh) |
24,558 |
25,435 |
26,002 |
Qelec, week (kWh) |
29,678 |
32,942 |
33,778 |
Terhelési profil |
M |
M |
M |
Lwa |
15 dB |
||
wh |
40,0% |
40,0% |
40,0% |
V40 (L) |
65 |
92 |
130 |
Kapacitás (l) |
49 |
75 |
95 |
Az energia adatok és a Termék Adattáblán lévő további adatok (A Melléklet, mely szerves része a kézikönyvnek) meghatározása a 812/2013 éa 814/2013 EZ Irányelvek alapján történt.
A címke és megfelelő adattábla nélküli termékek vízmelegítő és napelemes berendezések együttesének esetében a 812/2013 szabályozás szerint nem alkalmazhatók ezeknek az együtteseknek a gyártásakor.
A készülék egy olyan smart funkcióval is rendelkezik, amely a fogyasztást a felhasználói igényeknek megfelelően alakítja. A megfelelő használat esetén, a készülék napi fogyasztása ”Qelec*(Qelec,week,smart/Qelec,week)” kisebb, mint egy smart funkcióval nem rendelkező egyenértékű készüléké”.
Ez a berendezés megfelel az IEC 60335-1; IEC 60335-2-21 nemzetközi elektromos biztonsági szabványoknak. A gépen elhelyezett CE jelölés tanúsítja az alábbi közösségi irányelveknek való megfelelőséget, mely megfelel a lényegi követelményeknek:
- LVD Alacsony Feszültségek Irányelve: EN 60335-1, EN 60335-2-21, EN 60529, EN 62233, EN 50106.
- EMC Elektromágneses Kompatibilitás: EN 55014-1, EN 55014-2, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3.
- RoHS2 Veszélyes Anyagok miatti Kockázat: EN 50581.
- ErP Energiafelhasználó termékek: EN 50440.
Ez a termék megfelel a REACH (Kémiai anyagok Regisztrációja, Kifejlesztése, Autorizációja és Restrikciója) szabályozásnak.
A jelzett adatok és jellemzők nem kötelezik a Gyártó céget. A Gyártó cég fenntartja a jogot a szükségesnek tartott módosítások módosítások vagy csere elvégzésére előzetes értesítés nélkül.
Ez a termék megfelel az irányelv WEEE 2012/19/EU.
Az áthúzott szemeteskonténer a berendezésen vagy a csomagoláson azt jelzi, hogy a terméket élettartama végén más hulladékoktól elkülönülten kell gyűjteni. A felhasználó éppen ezért köteles a berendezést élettartam végén az elektrotechnikai és elektronikus hulladékok megfelelő szelektív gyűjtőközpontjába szállítani.
Egyéb lehetőségként a berendezés átadható ártalmatlanításra a viszonteladónak, egy másik, ugyanolyan típusú új berendezés vásárlásakor. A legalább 400 m2 értékesítési területtel rendelkező elektronikus termékek viszonteladójánál, lehetőség van térítésmentesen, vásárlási kötelezettség nélkül a 25 cm-nél kisebb átmérőjű elektronikus termékek ártalmatlanítására. Az újrahasznosításra, kezelésre és környezetkímélő ártalmatlanításra küldött berendezés újabb indításához szükséges megfelelő szelektív gyűjtésnek szerepe van a környezetet és az egészséget érő negatív hatások kiküszöbölésében, valamint elősegíti a berendezést alkotó anyagok újbóli alkalmazását és/vagy újrahasznosítását.